o nas

Kochamy zwierzęta. Los porzuconych, niekochanych, bezdomnych nie jest nam obojętny, więc staramy się im pomagać. Jesteśmy wolontariuszami. Poświęcamy nasz czas i środki bezinteresownie.

Na zdjęciu wolontariusze mini azylu dla zwierząt w Gryficach.

Wolontariat 2014!

 

Codzienna opieka nad zwierzętami w azylu odbywa się wg. ustalonego harmonogramu wizyt. Każdy wolontariusz przychodzi w określonym dniu i o konkretnej porze, na swoją „zmianę” 🙂 Dzięki temu zwierzaki są odwiedzane 3-4 razy dziennie. Mają zawsze czysto, są regularnie karmione, itd. Pieski za każdym razem wychodzą na spacer! 🙂

Poranne wizyty o godz. 7 i wieczorne o 20 są domeną Sylwii i Marcina. W niektóre poranki pomaga im Edyta, z kolei wieczorem, czasem pojawiają się Beata i Artur oraz Paweł.

Godziny południowe (z kilkoma wyjątkami) obstawiają Marta K. i Marcin. We wtorki zastępuje ich Dominika W. z Adamem, a niedziele należą do Mileny i Natalii, często wspieranych przez Edytę.

Popołudnia (godz. 16 – 17) wyglądają codziennie inaczej. W poniedziałki przychodzą: Ola, Marta i Łukasz czasem wspierani przez Emanuelę. We wtorki Marcela z Kamilem. W środy: Martyna, Ewa i Wiktoria. W czwartki Dominika W. z Adamem. W piątki Aleksandra i Dominika. W soboty i niedziele przychodzą najmłodsze wolontariuszki: Kamila, Julka i Eryka, które zajmują się zwierzakami pod naszą opieką (Sylwia, Bożena i Marcin). Ostatnio, w weekendowe popołudnia pomaga również Kasia – nasza nowa wolontariuszka.

Mimo zaangażowania sporej grupy, ciągle potrzebujemy nowych wolontariuszy!
Serdecznie zapraszamy więc osoby, które chciałyby pomagać bezdomnym zwierzętom.

Potrzebujemy również wsparcia materialnego. Co jest potrzebne? Np. stare kołdry, poduszki, koce, chodniczki, czy nawet ręczniki, których już nie potrzebujecie. Naszym zwierzakom pomogą przetrwać zimę w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Zachęcamy również do zasilania naszych „puszek”, z których pieniążki przeznaczane są na karmę, leki i wszelkie akcesoria potrzebne zwierzakom.

Nasze „puszki” znajdziecie w sklepie „Zoo-Market” przy ul. Klasztornej (za Galerią Hosso, w dół do rzeki) oraz w Przychodni Weterynaryjnej „Adams” przy ulicy Śniadeckich 44.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim osobom, które nam pomagają!
Sylwia i Bożena

Udostępnij na: